Коротка історія масажу. Як це було

Слово "масаж" походить від грецького слова "масейн"- розминати, і це відповідає загальним уявленням про масаж у Європі. Але в інших країнах було створено багато систем лікування дотиками, несхожих на європейські. Масаж включає в себе широкий спектр технік зовнішнього впливу на організм людини. В Китаї та Індії методики масажу використовували більш ніж 3000 років тому. В Стародавній Греції з часів Гіппократа масаж використовували для лікування різних хвороб.

Велику увагу масажу приділяли у Стародавній Індії. Зокрема перші згадки про нього можна побачити у книзі "Аюрведи" (аюрведа - це "знання життя").

У Китаї в стародавні часи було багато різних шкіл для підготовки масажистів-практиків. В 6-му сторіччі нашої ери вперше у Китаї був створений Державний медичний інститут, де студентам викладали масаж, як окрему дисципліну.

Особливо популярним масаж був у Стародавньому Єгипті, де широко користувалися масажними прийомами для нанесення мазей та цілительних настоянок з лікувальною метою.

Масаж був відомим і у Стародавньому Римі, особливо завдяки тогочасним лікарям Асклепіаду і Галену.

Завдяки відомомому східному цілителю Авіценні масаж набув популярності і у Середній Азії та Ірані.

Слов'янські племена Київської Русі використовували масаж для лікування травм та хвороб із застосуванням мазей та натирань, ростирання суглобів і розминання м'язів.

Значний вклад в сучасну історію розвитку масажу вніс Петро Генріх Лінг (1776 - 1839рр), засновник шведської системи гімнастики і масажу.

В часи царської Росії велику роль у становленні масажу відіграли російські лікарі Мудров, Заблудовський, Щербак та Саркізов-Серазіні та інші.

Від стародавніх часів і до сьогодення масаж пройшов шлях становлення та постійного розвитку. Він розширює свій спектр впливу на людський організм та набуває усе більшої популярності в сучасних лікувальних, оздоровчих та профілактичних напрямках розвитку сучасної науки.

Запис на прийом >
Заповніть форму і спеціаліст зателефонує Вам для узгодження зручного часу