Дитячий масаж: модна тенденція чи необхідність?
Масаж для немовлят стає все популярнішим з кожним днем.. Якщо в радянські часи діткам призначали курс масажів переважно з необхідності, то сьогодні для багатьох матусь – це вже невід’ємна складова догляду за малюком першого року життя.
Наша країна змінюється щодня і медицина не виключення. На фоні цих змін медики досі не дійшли спільної думки про доцільність і необхідність масажу для немовлят.
Потрібно відмітити різницю що в радянські часи масаж, переважно, являв собою пасивний вплив руками масажиста на м’язи дитини. Якщо спеціаліст знав і умів виконати елементи гімнастики, розвести ніжки і кілька разів прокрутити ручки – це вже вважалось серйозним доповненням до стандартної процедури.
Сьогодні сучасний спеціаліст, який працює з дітьми, ознайомить вас з «процедурою масажу» як з цілим комплексом взаємодій, які проводяться
протягом одного заняття. Окрім звичних: погладжування, розтирання, розминання та вібрації, дитячий масаж – це пасивна та активна гімнастика, рефлекторна гімнастика, вправи на фітболі, а деякі спеціалісти застосовують і елементи динамічної гімнастики. В наш час, кваліфікований спеціаліст дитячого масажу є не просто масажистом - він виконує функцію тренера, реабілітолога, а інколи навіть інструктора з плавання.
Масаж для немовляти це як для дорослого повноцінне тренування в тренажерному залі. Руки масажиста чинять вплив на шкіру і м’язи, пробуджують їх, змушують активно працювати, приводять у тонус або навпаки розслабляють. Завдяки роботі кваліфікованого спеціаліста знімається гіпертонус у новонароджених, розвивається та укріплюється м’язовий корсет, малюк швидше починає тримати голівку, перевертатись, повзати, сидіти, ходити. Інколи буває і так, що дитина вже виявляє бажання до активності, яка ще не під силу її м’язовому скелету, в такому випадку масаж та активна гімнастика допомагають їх укріпити і зменшити навантаження на хребет та інші кістки та суглоби.
Також сьогодні величезна увага приділяється емоційному стану дитини під час заняття. Крик і плач, раніше, вважався нормою і так званою платнею за подарований «шматок здоров’ я». В наш час одним з основних правил сучасного спеціаліста є з першого візиту знайти спільну мову, подружитись з дитиною, і звести до мінімуму можливий стрес.
Отже масаж: необхідність чи все ж таки тренд? Хочу сказати, що для мене особисто, трендом є здорові, розвинені, щасливі та активні діти. А як це забезпечити, за допомогою фахівця чи власними силами – особистий вибір кожної сім’ ї.
Автор статті: Ладунець Юлія Григорівна, дитячий психолог, практикуючий дитячий масажист,
викладач дитячого масажу в МПП "Альтернативна медицина", член ГО "Щасливе материнство".
Ще про дитячий масаж можна прочитати тут.
Вибрати масажиста для дитячого масажу можна на цій сторінці.