Масаж чи техніки мануальної терапії?

У масажиста, що працює на потоці: щогодини нова людина. Люди різні, є відносно хворі, що хочуть отримати задоволення, оздоровитись.
Але й буває, що хочуть підправити своє здоров’я та позбутись від деяких проблем з ним. 
В першому випадку нерідко доводиться виступати в кількох іпостасях одночасно. Дивувати - косметикою, аромамаслами, різними стилями й техніками масажу. І все це зводиться до такого:
 «Ви цього ще не відчували! Ви такого ще не пробували! А я вмію ще й так!»
Колись я наївно вважав, що це прояв творчості, а зараз розумію, що це було всього лиш формальне виконання спа-масажу. 
Це було парадно: «Ох, як я відмасажував!!!» 
Але минали роки, набувався професійний досвід, а з ним приходило й розуміння сутності різних видів масажу, самого масажу та того що виходить за його рамки- мануальної терапії.

Як влучно каже мій товариш і наставник, відомий в Україні лікар-реабілітолог Олександр Агранов: «Якщо до нашої сфери застосовувати військову термінологію, то є крок парадний, а є бойовий. І то, і то - крок, але з різним змістом і метою». 

Коли ти ставиш за мету зробити хороший масаж, то виконуєш те, що потрібно цьому тілу відповідно до типу конституції, шкіри, віку, статі, темпераменту, та чимало іншого... Хоча і це робити круто, але в реальних умовах бойових дій під назвою «захворювання м’язово-скелетної системи» - це не зовсім доречно. 

Я знаю, що відчувають спа-майстри й масажисти, фізичні і мануальні терапевти, коли до них приходить нова людина. 
В перших з’являється бажання показати мало не театралізовану виставу, ритмічність рухів на тілі, дати відчути вишуканість прийомів. (Власне, це в рафінованому вигляді можна побачити на фестивалях масажистів). 
А в других з’являється азарт побороти недугу. Одно слово, хтось бачить в людині клієнта, який залишить певну суму грошей за певні дії, а хтось – пацієнта, котрий бажає отримати позитивні зміни- одужання.

Для мене кожен новий пацієнт - це як не вирішений бойовий конфлікт. Людина роздяглася, лягла на масажний стіл. Ти оцінюєш ситуацію, аналізуючи те, що сам бачиш, скарги пацієнта, можливо, рентгензнімки, медичну документацію та співставляєш інші дані. І намагаєшся спланувати, прорахувати, куди в першу чергу завдати удар, які дії відповідно до конкретних обставин треба здійснити для досягнення бажаного кінцевого результату.

В м’язево-скелетній терапії не вийде працювати ремісничо-рутинно. Тут одночасно творчо і науково, сумно і весело, тяжко і легко, монотонно і різноманітно. Майже, як на війні з серйозним супротивником, з якої неодмінно хочеться повернутися з перемогою.  

І якщо ти ставишся до цього, як до захоплюючої комп’ютерної гри, віддаючи себе процесу повністю і з задоволенням, то ти ніколи не втомишся. Принаймні кажу за себе.
Я обожнюю спостерігати за моїми колегами в процесі роботи: як у них горять очі, голова думає, а руки - діють. І навіть коли голова здається, руки «на автоматі», не втрачаючи ентузіазму, невтомно продовжують бій. І не завжди найрозумніший стратег - найкращий фахівець. 
Харизма, азарт, позитивне мислення, імпровізація відіграють важливу роль в цьому багагатосерійному бойовику «мануальна терапія».

Автор: Андрій Дмитрина

Про шлях масажиста можна прочитати тут.

Запис на прийом >
Заповніть форму і спеціаліст зателефонує Вам для узгодження зручного часу