Введення в остеопатію
Остеопатія являє собою цілісний підхід до діагностики та лікування, який розглядає людину в сукупності механічних, гідродинамічних і нервових функцій. Остеопатія вивчає дисфункції макро- та мікрорухливості тканин людини, я тягнуть за собою функціональні пошкодження, що впливають на увесь людський організм. Втрата рухливості дає так зване «остеопатичне пошкодження», яке призводить до морфологічних змін на рівні тканин. В результаті цього формується функціональне порушення.
Термін «остеопатія» був запропонований у 1874 році американським лікарем-хірургом А.Т.Стіллом, який сформував основні принципи остеопатії та розробив певні прийоми діагностики та лікування хвороб. Остеопатія існує як самостійний напрямок медицини, що включає в себе підхід до хвороби з врахуванням причинно-наслідкових зв’язків між механічним пошкодженням тканини і патологією, яка розвивається, як наслідок пошкодження.
Остеопатична діагностика та лікування здійснюються за допомогою пальпації, що дозволяє оцінити стан тканин і їх рухливість.
Остеопатія має наступні підрозділи: краніальна, структуральна, вісцеральна, психосоматична динаміка, остеопатичне косметологічне моделювання обличчя і тіла.
Краніальна остеопатія – регулює роботу головного мозку, кісткових структур черепа. Напрочуд ефективна при головних болях різного ґенезу та мігренях.
Структуральна остеопатія - допомагає вирішити проблеми опорно-рухового апарату. Усуває болі в хребті, суглобах і м’язах.
Вісцеральна остеопатія – покращує роботу внутрішніх органів, нормалізує обмін речовин, дає значні покращення при урологічних та гінекологічних хворобах.
Психосоматична динаміка (PSD) – допомагає усувати емоційно-стресові блоки, покращуючи динаміку рухів, емоційний стан пацієнта.
Косметологічне моделювання обличчя і тіла – дозволяє покращити зовнішній вигляд та мязевий тонус пацієнта в опрацьованих ділянках тіла.
Усі техніки, що застосовуються в остеопатії для роботи з пацієнтом є безболісними та не позбавляють його комфорту, натомість покращуючи стан організму вцілому.
(За матеріалами книги «Остеопатія в розділах»)